Policisté obvinili cizince, který měl na Pardubicku zakládat požáry

11.01.2019
V minulých dnech policejní komisař zahájil trestní stíhání 34letého cizince pro spáchání trestného činu poškození cizí věci. Obviněný muž se doznal k tomu, že koncem minulého roku úmyslně zakládal požáry na Pardubicku. Cílem jeho zájmu byly nejen plastové kontejnery na odpad, zahradní domek, ale také objekt unimo buněk v zemědělském družstvu. Svým jednáním tak způsobil […]

V minulých dnech policejní komisař zahájil trestní stíhání 34letého cizince pro spáchání trestného činu poškození cizí věci. Obviněný muž se doznal k tomu, že koncem minulého roku úmyslně zakládal požáry na Pardubicku. Cílem jeho zájmu byly nejen plastové kontejnery na odpad, zahradní domek, ale také objekt unimo buněk v zemědělském družstvu.

Svým jednáním tak způsobil škodu ve výši necelých 500.000,- Kč. Pachatel se k založení požárů při výslechu kriminalistům doznal. Proč ale požáry zakládal, to nedokázal racionálně vysvětlit.

Vzhledem k tomu, že nebyly dány zákonné důvody k podání podnětu k návrhu na vzetí obviněného do vazby, je obviněný stíhán na svobodě.

V případě odsouzení hrozí muži za trestný čin poškození cizí věci trest odnětí svobody až na 1 rok.

Přečteno 5x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz
 

Komentáře

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík