Ve sklepě v centru Prahy byly objeveny chemikálie, policie evakuovala okolí a uzavřela ulici

10.10.2017
Na základě přijatého oznámení začali kriminalisté prověřovat možnou trestnou činnost v souvislosti s přechováváním většího množství dosud blíže nespecifikovaných chemikálií v jednom z domů v ulici Skořepka. S ohledem na charakter události policie požádala o součinnost kolegy z Hasičského záchranného sboru hlavního města Prahy a přivolala i policejního pyrotechnika. Ačkoli žádné bezprostřední nebezpečí dle odborníků […]

Na základě přijatého oznámení začali kriminalisté prověřovat možnou trestnou činnost v souvislosti s přechováváním většího množství dosud blíže nespecifikovaných chemikálií v jednom z domů v ulici Skořepka. S ohledem na charakter události policie požádala o součinnost kolegy z Hasičského záchranného sboru hlavního města Prahy a přivolala i policejního pyrotechnika.

Ačkoli žádné bezprostřední nebezpečí dle odborníků nehrozí, policisté z preventivních důvodů přijali nezbytná bezpečnostní opatření a obyvatele domu evakuovali. Osmadvacetiletý uživatel předmětného bytu byl zadržen a s ohledem na aktuální zdravotní a psychický stav hospitalizován na psychiatrii. Vyšetřovatelé již po konzultaci se státním zástupcem zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu.

AKTUALIZACE: 19:35
Na místo se dostavil policejní pyrotechnik a z preventivních důvodů rozhodl o rozšíření bezpečnostních opatření a evakuaci dalších obyvatel. Policisté tak budou rozšiřovat rovněž vymezený bezpečnostní prostor. Délku trvání mimořádných opatření nelze v tuto chvíli předvídat. Policie proto komunikuje i s Magistrátem hlavního města Prahy, který je připraven poskytnout evakuovaným osobám nezbytnou pomoc.

AKTUALIZACE: 22:00
Zajištěné chemikálie byly již z části naloženy a za doprovodu policie budou převezeny k provedení odborných znaleckých zkoumání. Hasiči pokračují ve vynášení dalších chemikálií. Policie uvolnila uzavřenou komunikaci pro dopravu. Evakuace domu i přehlých provozoven stále trvá.

AKTUALIZACE 06:30
Hasiči během noci zajištěné chemikálie odvezli k dalšímu znaleckému zkoumání. Policisté většinu bezpečnostních opatření v lokalitě odvolali, nicméně 11 obyvatel domu se zatím do svých domovů vrátit nemůže. Vyšetřovatelé stále pokračují v domovní prohlídce a prohlídce nebytových prostor a s ohledem na probíhající úkony trestního řízení zatím dům nezpřístupnili.

AKTUALIZACE 13:50
Bezpečnostní opatření v souvislosti s nálezem chemikálií bylo definitivně skončeno. Vyšetřovatelé v objasňování okolností případu pokračují, přičemž klíčové pro další vyšetřování budou zejména výsledky znaleckých zkoumání. Znalci budou rovněž zkoumat zdravotní a psychický stav majitele bytu.
V předchozí aktualizaci tiskové zprávy z 06:30 hod. byla uvedena nepřesnost, všech 11 obyvatel domu se mohlo do svých příbytků vrátit krátce před půl jedenáctou večerní.

Přečteno 16x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz
 

Komentáře

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík